Witamy na stronie Indywidualnej Praktyki Lekarskiej prowadzonej przez
Lekarz Dentystę Zytę Grygutis - Mroczkowską - Twój dentysta Białystok.

Stomatologia to moja praca i pasja. Zajmuję się tym, z czego czerpię ogromną satysfakcję - pomagam ludziom -
lecząc i rozwiązując ich problemy. Wierzę, że połączenie przyjemności z pracy, profesjonalizmu, doświadczenia i nowoczesnego sprzętu to mariaż wręcz idealny.

Zapraszam do odwiedzenia mojej Praktyki (gabinet stomatologiczny Białystok, ul. Warszawska 81 lok.1) na bezpłatne konsultacje i przegląd stomatologiczny. Wizyta jest niezobowiązująca. Podczas naszego spotkania dokonam profesjonalnego przeglądu stanu Państwa zębów. Zaproponuję najlepsze z dostępnych rozwiązania problemów dentystycznych dobrane indywidualnie dla Państwa potrzeb. Doradzę i zaproponuję. Wszystko bezpłatnie, w przyjaznej, komfortowej atmosferze - bez stresu, pośpiechu i strachu.

Mój gabinet stomatologiczny jest położony w śródmieściu Białegostoku, nieopodal ścisłego centrum miasta na ulicy Warszawskiej 81 - w budynku dawnej przychodni rejonowej, obok pasażu handlowego (PSS). Obok jest duży, bezpłatny parking, a także stojaki rowerowe. W najbliższej okolicy znajduje się kilka przystanków komunikacji miejskiej (najbliższy jest vis a vis lokalu), dzięki czemu nie jest problemem dojechanie do gabinetu z odległych części Białegostoku.

Prowadzona przeze mnie praktyka jest wyposażona w nowy i ergonomiczny sprzęt spełniający wszystkie wymogi i normy, bez których trudno dziś sobie wyobrazić funkcjonowanie nowoczesnej i profesjonalnej praktyki stomatologicznej.

Na Państwa szczególną uwagę zasługują maszynowe narzędzia do leczenia endodontycznego oraz cyfrowy endometr - dzięki nim popularna "kanałówka" jest bardziej komfortowa dla pacjenta - bezbolesna, bardziej precyzyjna i szybsza od tradycyjnego postępowania endodontycznego. Rekomenduję także używanie skalera i piaskarki - profesjonalnych przyrządów skutecznie ułatwiających zabiegi związane z estetyką i wyglądem zębów oraz przydatnych w leczeniu chorób przyzębia.

Moi pacjenci mogą na bieżąco śledzić postępy w leczeniu, obserwując kolejne etapy zabiegu na monitorze LCD i przy wykorzystaniu cyfrowej kamery wewnątrzustnej - można porównać stan i wygląd zęba przed i po zakończeniu leczenia.

Białe zęby już po zaledwie trzech kwadransach? To możliwe dzięki wykorzystywaniu właściwości lampy wybielającej i-Brite - absolutnie bezpiecznej i szybkiej.

Nadrzędną kwestią w wykonywaniu zabiegów stomatologicznych jest ich bezpieczeństwo dla pacjenta i przeprowadzającego je lekarza. Dlatego ogromny nacisk kładę na higienę pracy.

Używane narzędzia są dokładnie czyszczone, dezynfekowane, a następnie pakowane w jednorazowe opakowania i sterylizowane w nowoczesnym autoklawie klasy B (najwyższa klasa jakości). Co ważne, sterylizuję również końcówki unitów. Daje to pełną gwarancję higieny i bezpieczeństwa.To wszystko z myślą o Państwa komforcie i dobrym samopoczuciu związanym z przebywaniem na fotelu stomatologicznym.

Wykonuję zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, periodontologii, stomatologii estetycznej i higieny jamy ustnej, protetyki. Służę swoją wiedzą i umiejętnościami codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00. Zachęcam do indywidualnego umawiania wizyt przez telefon pod nr: 502 172 178.

Nie czekaj. Odwiedź Twojego Dentystę w Białymstoku. Zadzwoń 502 172 178, lub po prostu przyjdź: Warszawska 81 lok.1.

 

Opinie na mój temat
Według badań zdecydowanie największy wpływ na wybór lekarza mają opinie innych pacjentów. Dopiero na dalszych miejscach są reklamy, ceny usług, lokalizacja gabinetu, czy jego wygląd. Dlatego przeczytaj co piszą o mnie moi pacjenci na najpopularniejszych stronach poświęconych ocenom lekarzy.
Przeczytaj opinie, zapoznaj się z ocenami.

A jeśli jesteś moim pacjentem, to wystaw mi opinię i oceń. Zapraszam!

RankingLekarzy.pl:

ZnanyLekarz.pl

DobryLekarz.pl

Rankinglekarzy24.pl

elekarze.com

medlist.pl

przeporzadny.pl

Stomatologia Zachowawcza

Czym jest stomatologia zachowawcza? To nic innego, jak leczenie ubytków spowodowanych próchnicą. Ta, dotyka ludzi w każdym wieku. Z jej powodu cierpią i dzieci i dorośli. Niestety nieleczona próchnica może szybko doprowadzić do poważnych konsekwencji - z utratą zębów włącznie.

Przyczyną powstawania próchnicy jest działalność szkodliwych bakterii, zła dieta, złe nawyki żywieniowe, zaniedbanie higieny jamy ustnej. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i stałe wizyty kontrolne. Nie należy odwlekać wizyty w gabinecie stomatologicznym. Powinniśmy oddać się w ręce specjalisty przynajmniej dwa razy do roku. Tym bardziej, że dziś nowoczesna stomatologia to praktycznie leczenie bezbolesne.

Leczenie ubytków to postępowanie już post factum. Niezwykle ważna jest - obok wizyt kontrolnych - ciągła dbałość o higienę jamy ustnej.
Odpowiednia profilaktyka może nas ustrzec przed częstszymi niż to konieczne wizytami w gabinecie stomatologicznym. Pamiętajmy, że samo szczotkowanie
i nitkowanie zębów to nie wszystko.

Wręcz niezbędne jest regularne poddawanie się profesjonalnym zabiegom higieny - usuwania kamienia i osadu nazębnego.

Twój dentysta Białystok - Zyta Grygutis - Mroczkowska


Nowoczesna endodoncja

UWAGA NOWOŚĆ: Zapraszamy Państwa na leczenie endodontyczne przy pomocy mikroskopu stomatologicznego! Leczenie kanałowe pod mikroskopem. Do niedawna diagnoza stawiana przez stomatologa: leczenie kanałowe - brzmiało w uszach pacjenta niemal jak wyrok: mając w pamięci przebyte doświadczenia albo historie znajomych siedzący na fotelu stomatologicznym pacjent miał pewność, że będzie bolało. Tymczasem nowoczesne leczenie stomatologiczne niemal w ogóle nie boli. Nie ma bólu. Nie ma strachu. Chętniej wybieramy się na wizyty kontrolne, bo nie boimy się przykrych konsekwencji. W efekcie nasze zęby są zdrowe a nasz uśmiech estetyczny.

Zacznijmy jednak od początku. Czym jest popularnie nazywana kanałówka, kiedy przeprowadza się takie zabiegi.

- Leczenie endodontyczne, nazywane popularnie kanałowym polega na usunięciu zmienionej w wyniku zapalenia lub martwej miazgi zęba - zwanej potocznie przez pacjentów "nerwem" z komory i kanałów korzeniowych, opracowaniu ich - czyli dokładnym oczyszczeniu i szczelnym wypełnieniu odpowiednim preparatem. Profesjonalnie przeprowadzone leczenie kanałowe może uratować ząb przed usunięciem. A przecież każdy własny ząb jest na wagę złota. Żadna, nawet najdoskonalsza proteza czy implant nie zastąpią nam naszego, własnego trzonowca - wyjaśnia lek.stom. Zyta Grygutis - Mroczkowska.

Zawsze należy podjąć próbę uratowania zęba. Przed laty nader chętnie i zbyt pochopnie lekarze decydowali się na ekstrakcje zębów. Ale na szczęście to już przeszłość.

Nadal w wielu gabinetach stomatologicznych leczenie kanałowe wykonywane jest ręcznie. Metoda ta nie daje jednak wysokiej gwarancji, jest zawodna i bywa przy tym bardzo bolesna dla pacjenta. O powodzeniu leczenia decyduje bowiem precyzja oczyszczenia i wypełnienia kanałów, czego nie umożliwiają narzędzia ręczne. Na szczęście z pomocą dla lekarzy, ale przede wszystkim dla pacjentów przyszła nowoczesna technologia.

Dziś trudno sobie wyobrazić profesjonalnie działającą praktykę lekarską nie wyposażoną w maszynowe narzędzia do opracowywania kanałów. Użycie cyfrowego endometra, który automatycznie określa głębokość kanałów oraz ich przebieg, pozwala na przeprowadzenie precyzyjnego a dzięki temu bezbolesnego leczenia kanałowego. Dzięki temu urządzeniu można dokładnie wypełnić kanał bez ryzyka powikłań wynikających z niedopełnienia lub przepełnienia kanału.

Ręczne leczenie kanałowe trwało najczęściej trzy lub cztery wizyty. Dziś ten czas skraca się do dwóch, a nawet jednej - wylicza doktor Mroczkowska.

A płyną z tego oczywiste korzyści dla pacjenta - mniej wizyt - mniej czasu spędzonego na fotelu - dodaje stomatolog.

Twój dentysta Białystok - Zyta Grygutis - Mroczkowska