Szukasz stomatologa w Białymstoku? Zadzwoń: 502 172 178. Umów się i przyjdź na bezpłatny przegląd stomatologiczny. Gabinet stomatologiczny ul. Warszawska 81 lok.1 w Białymstoku.

Zapraszam - Twój dentysta Białystok - lekarz stomatolog Zyta Grygutis - Mroczkowska

 

"Mój Dentysta w Białymstoku"

Mój Dentysta w Białymstoku to akcja lojalnościowa, mająca na celu zachęcenie pacjentów do stałego korzystania z usług niniejszej praktyki. Promocją objęci są wszyscy pacjenci, którzy odbędą minimum pięć wizyt. Podczas każdej następnej, osoby te otrzymają od 5 do nawet 15 procent rabatu w zależności od wybranych usług.

"Podaj dalej"

Pacjenci, którzy leczą się w Indywidualnej Praktyce Lekarskiej, a którzy przyprowadzą ze sobą znajomego otrzymają prezent - zapłacą 50 złotych mniej podczas kolejnych dwóch wizyt. "Znajomy" z kolei zapłaci 50 złotych taniej podczas kolejnego leczenia. Wystarczy, że osoba, która się do nas zgłosi poda imię i nazwisko naszego pacjenta, który mu polecił naszą praktykę.

.

"W rodzinie taniej!"

W ramach oferty specjalnej "W rodzinie taniej", minimum dwie osoby noszące to samo nazwisko i zameldowane pod tym samym adresem otrzymają 10 procentową ulgę na określone procedury wykonywane w Indywidualnej Praktyce Lekarskiej. 10 procentowy rabat na wybrane usługi obowiązuje od kolejnej wizyty, następującej po tym gdy każda z osób, przyjdzie do nas po raz pierwszy. Promocji nie można łączyć z innymi oferowanymi przez Indywidualną Praktykę Lekarską. Promocja trwa do odwołania.

"Uśmiechnij się"

Oferta dotyczy prac związanych z estetyką i wyglądem Twoich zębów. W ramach oferty proponujemy pakiet wybielania, w skład którego wchodzą: usuwanie złogów - skaling, usuwanie przebarwień - piaskowanie, fluoryzacja oraz wybielanie przy pomocy lampy wybielającej i-Brite.

Uwaga: Dołącz do nas na facebook.com i pytaj o RABATY! Masz już konto na facebook.com? Odszukaj więc fanpage naszej praktyki: "Twój dentysta w Białymstoku" i dołącz do grona naszych fanów. Kliknij "Lubię to!", a na kolejnej wizycie nie zapomnij spytać o specjalne RABATY!Dziecko na fotelu stomatologicznym

W mojej praktyce szczególnie mile widziani są najmłodsi pacjenci. Specjalnie z myślą o maluchach, które mają ogromne obawy przed wizytą na fotelu stomatologicznym oferuję program adaptacyjny. W trakcie "próbnych" wizyt nie przeprowadzam leczenia - ich rolą jest jedynie zapoznanie pociechy z gabinetem stomatologicznym, jego ośmielenie i przyzwyczajenie się do takiej niecodziennej sytuacji. Wizyty adaptacyjne sprawdzają się w większości przypadków idealnie.

Często właśnie to od pierwszej wizyty zależy późniejsze nastawienie dziecka. Negatywne doświadczenia błyskawicznie przełożą się na uczucie strachu, objawiającego się nawet histerią. Dlatego też zanim wybierzemy się z dzieckiem na wizytę adaptacyjną najważniejsza rola w przygotowaniu małego pacjenta ciąży na rodzicach. Jeżeli więc maluch będzie słyszał opowieści o strachu przed dentystą, możemy być pewni, że posadzenie go na fotelu stomatologicznym będzie po prostu niewykonalne. Należy przekonać dziecko, że spotkanie z „panią od ząbków" nie musi być straszne, a jest konieczne. Warto zadbać, aby do pierwszej wizyty doszło nie później niż do trzeciego roku życia.

Twój dentysta Białystok - lekarz stomatolog Zyta Grygutis - Mroczkowska
Lampa wybielająca

Często pacjenci mimo, że z należytą starannością dbają o higienę jamy ustnej nie są zadowoleni z barwy swoich zębów. Po prostu nie są one tak białe jakby tego oczekiwali. Zdarza się, że na zębach pojawiają się przebarwienia i plamki. Odpowiedzialne za to są rozmaite czynniki jak np.: barwniki zawarte w kawie, herbacie, kolorowych napojach gazowanych czy w czerwonym winie.

Niebagatelny wpływ na to ma również palenie tytoniu, ale także niektóre przebyte choroby oraz zastosowane w przeszłości kiepskiej jakości materiały stomatologiczne oraz niewłaściwie przeprowadzone leczenie endodontyczne.

Dotąd właściwie jedyną skuteczną metodą wybielania były nakładki. Proces wybielania przy ich pomocy nie jest jednak dla pacjenta komfortowy.

- Najpierw lekarz musiał pobrać wyciski, a następnie zakładał pacjentowi nakładki na zęby. Następnie w domu samodzielnie trzeba było aplikować żel wybielający. Było to czasochłonne, niewygodne a przy tym bolesne - bardzo często bowiem, w efekcie wybielania, zęby wielu pacjentów stawały się ogromnie nadwrażliwe – tłumaczy stomatolog Zyta Grygutis - Mroczkowska.

Poprawiając biel zębów wykorzystywane są właściwości lampy wybielającej. Dzięki niej niemal natychmiastowo zostają utlenione przebarwienia - zarówno te powierzchniowe jak również znajdujące się głęboko wewnątrz zębiny. Zabieg wybielania zębów przy pomocy lampy trwa maksymalnie trzy kwadranse. Zabieg jest wygodny, bezpieczny i efektywny. Po tym czasie pacjent może cieszyć się z bielszego o kilka odcieni uśmiechu.

- Niestety spotykam się także z przypadkami, kiedy kolor zębów wynika z uwarunkowań genetycznych i efekt zabiegu wybielającego będzie niezadowalający, a sam zabieg może być wręcz niewskazany. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą tzw. licówki - nakładki opracowywane indywidualnie do wielkości każdego z zębów - wyjaśnia stomatolog.

Białe zęby w 45 minut? Komfortowo, szybko i bezboleśnie. To nie jest kolejny tekst marketingowy. To fakt. Wybielanie zębów z zastosowaniem nowoczesnej technologii i-Brite pozwala osiągnąć znakomite efekty w zaskakującą krótkim czasie. Jak to działa?

Lampa posiada kilkanaście specjalnie zaprojektowanych diod wysyłających światło najbardziej efektywne przy wybielaniu - niebieskozielone spektrum o długości fali od 460 do 490 nanometrów. i-Brite jest jedyną lampą wybielającą na rynku, która posiada dwie funkcje: wybielania oraz doboru koloru (dzięki zastosowaniu specjalnych diod LED urządzenie emitujących białe światło pozwalające na prawidłowy dobór koloru). Nie emituje szkodliwego promieniowania UV, nie wydziela ciepła oraz nie powoduje nadwrażliwości.

Trwałość zabiegu wybielania jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji i uwarunkowań genetycznych oraz od stylu życia i utrwalonych nawyków żywieniowych. Średnio zabieg wybielania należy powtarzać co trzy – cztery lata.

Zalety wybielania przy pomocy i-Brite:

- wysoka efektywność
- krótki czas zabiegu (30-45 minut)
- nadwrażliwość pozabiegowa redukowana dzięki zawartości azotanu potasu
- wyjątkowa mieszanka substancji kojących i łagodzących

Twój dentysta Białystok - lekarz stomatolog Zyta Grygutis - Mroczkowska
Stomatologia zachowawcza

Czym jest stomatologia zachowawcza? To nic innego, jak leczenie ubytków spowodowanych próchnicą. Ta, dotyka ludzi w każdym wieku. Z jej powodu cierpią i dzieci i dorośli. Niestety nieleczona próchnica może szybko doprowadzić do poważnych konsekwencji - z utratą zębów włącznie. Przyczyną powstawania próchnicy jest działalność szkodliwych bakterii, zła dieta, złe nawyki żywieniowe, zaniedbanie higieny jamy ustnej. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i stałe wizyty kontrolne. Nie należy odwlekać wizyty w gabinecie stomatologicznym. Powinniśmy oddać się w ręce specjalisty przynajmniej dwa razy do roku. Tym bardziej, że dziś nowoczesna stomatologia to praktycznie leczenie bezbolesne.

Umów się już dziś na bezpłatną wizytę kontrolną

Leczenie ubytków to postępowanie już post factum. Niezwykle ważna jest - obok wizyt kontrolnych - ciągła dbałość o higienę jamy ustnej. Odpowiednia profilaktyka może nas ustrzec przed częstszymi niż to konieczne wizytami w gabinecie stomatologicznym. Pamiętajmy, że samo szczotkowanie i nitkowanie zębów to nie wszystko.

Wręcz niezbędne jest regularne poddawanie się profesjonalnym zabiegom higieny - usuwania kamienia i osadu nazębnego.

. Twój dentysta Białystok - lekarz stomatolog Zyta Grygutis - Mroczkowska
Lekczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne - popularnie nazywane kanałowym, polega na rozpoznawaniu i leczeniu chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych. Profesjonalnie przeprowadzone leczenie kanałowe może uratować ząb przed usunięciem. Leczenie kanałowe było dotychczas zazwyczaj bolesne, niekomfortowe i dość długie. Dzięki nowoczesnemu oprzyrządowaniu - głównie dzięki mikroskopowi stomatologicznemu - zabiegi endodontyczne przeprowadzane są precyzyjnie, niemal bezboleśnie i wręcz błyskawicznie.

Wykonując zabiegi z zakresu nowoczesnej endodoncji wykorzystuję cyfrowy endometr służący do pomiaru długości kanału, specjalistyczne narzędzia ręczne i maszynowe dające możliwość dokładnego opracowania kanałów zęba, systemy wypełniania ciekłą gutaperką, ale przede wszystkim wspomniany już mikroskop endodontyczny.

Twój dentysta Białystok - lekarz stomatolog Zyta Grygutis - Mroczkowska